| ANTONIA1234567890 a întrebat:

Pot sa imi schimb adresa de email de la un cont de discord? Adica de exemplu mi-am facut un cont fara adresa de email deoarece trebuie sa astept 30 de zile sa se stearga contul vechi, dar mi-am pus o adresa de email facut a acum (mare greseala) si cand se sterge definitiv celalalt cont imi voi putea pune emailul de pe celalalt cont?

4 răspunsuri:
| Jakye a răspuns:

Nu-ți recomand varianta lui ionutx02. Există posibilitatea ca cineva să aibă acel email random și să te lase fără cont.

După ce se șterge contul, e-mailul și numărul de telefon (dacă este cazul) vor fi dosponibile instant pentru a fi folosite pe alte conturi.

| ionutx02 a răspuns (pentru Jakye):

Sunt sanse foarte mici sa se intample asta. Daca face ce am explicat eu intr-un timp foarte scurt nu se intampla nimic. Eu pot sa fac toate astea in 10 minute maxim.

| ionutx02 a răspuns:

Intri pe contul de Discord care are email-ul pus de tine si pui un email aleatoriu. Dupa ce ai facut treaba asta, pui email-ul dorit pe noul cont.

| ionutx02 a răspuns:

Settings (Setari) -> My Account (Contul meu) -> Edit (Editeaza) = alegi un email aleatoriu. Selectezi sa stergi contul iar. Intri pe contul pe care vrei sa pui email-ul si il adaugi.