| RoseWerthner a întrebat:

Poti fi conectat pe Whatsapp oricand dar sa iti setezi sa apara o anumită ora sau zi? Gen eu pun la status niste mesaje si poze pentru o persoana draga mie care chiar ar vrea sa le vada insa ultimul act il are sâmbătă si ma indoiesc ca nu ar fi curioasă de ce mai adaug. Are dezactivată funcția de citire si nu pot vedea dacă s-a uitat sau nu la starea mea.

Răspuns Câştigător
| AndreeaDeea221998 a răspuns:

1) nu se poate sa modifici ora și data pe whatsapp
2)pot exista erori de genul el/ea sa fie conectata acum dar sa ii apară ultimul act ca fiind acum câteva ore, dar eroarea aceea dispare foarte repede
3) Dacă distribui stare pe whatsapp cu siguranță îți apare cine a văzut-o (el/ea probabil și-a dezactivat confirmarea de citire a mesajelor, adică nu de mai albastresc bifele acelea ci rămân gri chiar dacă a citit sau nu mesajul)!
4) Dacă pui mesajul doar la status nu poți ști sigur ca a citit statusul (deoarece își poate închide netul și întra la profilul de whatsapp, citește și iese, si nici nu apare ca fiind conectat/a).
Sper ca îți este de folos!

| RoseWerthner explică (pentru AndreeaDeea221998):

4) Pe Samsung J4+ nu pot vedea statusul fara net am probat acum, respectiva persoana are iPhone daca are sens? Gen pe iPhone merge trucul asta?

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru RoseWerthner):

Statusul este acel mesaj de la profilul whatsapp-ului (de sub poza). Eu una pot sa vad starea oricui fără să am netul pornit. Nu știu exact dacă este în funcție de telefon. Dar eu una pot sa vad starea.

| RoseWerthner explică (pentru AndreeaDeea221998):

Ai iphone?

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru RoseWerthner):

Huawei

5 răspunsuri:
| Anonima163333 a răspuns:

Nu cred ca poți. În schimb, unii reusesc sa seteze astfel încât sa nu poți sa le vezi ultimul act.