| anonim_4396 a întrebat:

Primesc putine cereri de prietenie...pe Facebook...
Abia daca primesc cate doua la 2 saptamani
De ce?
Mentionez ca am o poza chiar draguta de profilsad, un selfie.

8 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Salut. Cererile de prietenie sunt o optiune personala. Chiar daca suntem miliarde de oameni pe Pamant, nu inseamna ca trebuie sa primesti cerere de la toti. Sansele de a te imprieteni virtual cu cineva cresc in momentul in care te abonezi la grupuri de socializare pe diferite domenii (muzica, pictura, sport, filme, jocuri, lectura etc). Vor vedea ca esti parte din grup si poate te vor adauga la lista lor personala de prieteni.

| cristimihailov a răspuns:

Nu ti se vede poza.

| Lioana a răspuns:

De ce vrei multe cereri de prietenie? Cei care-ti sunt prieteni pe Facebook nu inseamna ca sunt prieteni in adevaratul sens al cuvantului. Eu personal resping multe cereri de prietenie pentru ca nu permit oricui sa-mi urmareasca viata privata, doar celor pe care chiar ii cunosc. Multi dau add doar pentru a avea un numar mare prieteni dar nu vad la ce le foloseste. Oricum exista un numar maxim de prieteni pe care il permite Facebook-ul: 5000. Daca ai atins aceasta limita nu mai poti primi sau face cereri de prietenie.
Iti recomand sa iti adaugi tu prietenii pe care ii vrei in lista si sa nu astepti sa fii adaugat/a.

| CuriousStuff a răspuns:

Cu ce te-ar ajuta daca ai primi cate 2 pe ora, de exemplu? Pe Facebook ar trebui sa ne tinem prietenii si cunoscutii, nu orice persoana care ne da add, daca vrei sa cunosti persoane le dai add si vorbesti cu ele, dar mi-e teama ca nu asta se intampla, doar le dai accept si le lasi acolo, nu?

| kavasaki99 a răspuns:

Lasa-mi Facebook si iti timit cerere!

| Gimmy97 a răspuns:

Doamne ce intrebari...Da-le tu cereri de prietenie. Crezi ca tu esti miezul Pamantului sau ce?

| RM94 a răspuns:

Lasa-mi Facebook-ul tau (prin mesaj privat) si iti trimit cerere happy

| Samboan_Daniel_1989 a răspuns:

Da-mi facebul tau prin mesaj prifat si iti dau cerere