| JusTPauL a întrebat:

Prind o retea wireless de la mine din zona, dar cred ca canalul pe care se conecteaza e prea aglomerata. Exista cumva posibilitatea de a modifica canalul cu ceva program?

2 răspunsuri:
| Freddie23 a răspuns:

Nu cu program, afla de model este routerul, si conecteaza-te la el cu adresa 192.168.0.1 sau 192.168.1.1, user Admin si parola la fel sau fara parola. Odata intrat in setarile routerului poti face modificari de canal sau altceva. Totusi nu iti recomand sa pui parola la retea laughing)

| JusTPauL explică (pentru Freddie23):

Nu e routerul meu, e net gratis prins prin tot orasul, si nu am acces la router.
Cand ma conectez la net, se deschide browserul pun user si parola si am net prin tot orasul.