| MrAlex98 a întrebat:

Problema placa video!
Salutare drag TPU.
Am o problema cu placa video, de 5 zile face figuri mari de extonguec'ul se aprinde dar nu arata nimic pe ecran cate.o data se aprinde dar dupa max 10min se stinge si tot asa.
mi-am dat seama ca e de la placa video cand am testat aprinderea prin conectarea la placa video incorporata. prin cea incorporata nu am nici o problema.
Rog ajutor, model placa video Nvidia geforce 650ti

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

N-ai decat sa o cureti, fizic, s-o desfaci sa-i schimbi pasta termoconductoare. Maxim sa vezi daca te ajuta varianta de BIOS dar nu te incumeta daca nu stii in ce te bagi. In rest, daca nu te ajuta curatarea, doar s-o duci la cineva care se pricepe sau la un service etc, poate-i vreun chip de pe ea ce iti face supraincalzire. Dar inainte de toate verifica temperatura cu gputemp sau xpertool sau alte programe.

| debarasator63 a răspuns:

Daca o ai de peste 5 ani te sfatuiesc sa o schimbi. Daca nu vrei o duci la reparat. Gasesti aici pe cineva:
https://www.mygarage.ro/......ional.html