| Alexannderrr a întrebat:

PS. scuzati categoria dar e cea mai folosita.

Salut TPU.Am si eu o mare problema.De curand mi-am luat un notebook si vreau sa ii pun net nu stiu cum.Eu am modem si router, dar nu stiu cum sa fac conexiunea. :-ss. Va rog un raspuns detaliat va rog, multumesc anticipat
:*.

2 răspunsuri:
| SDavidS a răspuns:

Nicio problema cu categoria, te ajut. big grin

1. Daca ai un modem trebuie sa vina la el un cablu AV,(cablul este alb sau galben)
2.Baga in priza routerul wireless.
3.Baga in router cablul de AV din modem la router.
4.La routerul wireless a trebuit sa primesti langa el un CD.
5. Pune o in notebook si fa ce iti cere.
6. Porneste roouterul wireless si ai Wi-fi. Funda?

| Saibot95 a răspuns:

Sper ca raspunsul meu te va ajuta...prima data trebuie sa iti faci conexiunea cu acel user name si password pe care le primesti de la furnizorul de internet.restul ii usor daca adica sa conectezi mufa la internet...etc