| TudorFox a întrebat:

" Reboot and select boot device or insert boot media in selected boot device and press a key. " Ce trebuie sa fac ca sa nu mai imi dea eroarea asta si sa pot sa imi schimb si eu windows-ul?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

L-ai pus să booteze de pe DVD sau USB?

| sierra1 a răspuns:

Atunci bagi un DVD bootabil verificat!

| TudorFox explică (pentru sierra1):

Dupa ce il pun sa booteze imi apare eroarea aia

| sierra1 a răspuns (pentru TudorFox):

Bagi un DVD bootabil verificat!

| TudorFox explică (pentru sierra1):

Deci nu se da burn?

| sierra1 a răspuns (pentru TudorFox):

Nu ne înțelegem. Sau eu nu înțeleg ce vrei.
Zici: "Ce trebuie sa fac ca sa nu mai imi dea eroarea asta si sa pot sa imi schimb si eu windows-ul"

Înțeleg că vrei să reinstalezi Win de pe un DVD dar nu bootează. Eu îți spun să verifici dacă DVD ul tău e bun (bootabil). Împrumut unul BUN de la vreun coleg. Ce burn să dai, la ce?

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Pai ce trebuie sa faci tu ai nevoie de un stick sau un dvd butabil selectezi din pc si faci instalarea windowsului care il vrei sa-l instalezi