| vladelvis a întrebat:

Sal,aș vrea sa știu și eu care telefon este mai bun, Samsung Galaxy Note II N7100 sau Apple iPhone 5? dați și niște explicați.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ambele sunt bune! Diferenta o face Samsung Galaxy Note II N7100 cu:
-are un procesor Quad Core fata de iPhone care are Dual Core. Mai multe nuclee înseamnă mai multe sarcini ce pot fi procesate în paralel, fără a încetini User Interface.
-are procesor de 1, 6 GHz fata de 1, 2 la iPhone(este cu 33% mai rapid)
-mai multa memorie RAM - 2GB fata de iPhone care are 1 GB.
-ecranul este mai mare 5.5 inch fata de iPhone care are 4 inch
-are rezolutia mai buna, de 720 x 1280 pixeli fata de iPhone care are 640 x 1136 pixeli
-are suport pentru card de memorie, iPhone nu are
-are port HDMI, iPhone nu are
-camera din fata are 1.9 MP fata de iPhone care are 1, 2 MP

Si cu toate astea eu tot iPhone 5 aleg pentru ca Samsung Galaxy Note II este prea mare ca telefon, iti trebuie buzunar special pentru el. Are mult mai multe aplicatii in APP Store decat Google Store si nu se viruseaza.
Bafta!