| FyTzE a întrebat:

am cumparat DERO si am primit o cartela reincarcabila cu 800 min si 80 mb trafic inclus pe net! am reincarcat si minutele le pot folosi dar netu nu imi merge! ce sa fac? eu nu am mai avut net pe mobil trebuie facute unele setari? si cum le fac? sunt pe COZMOTE? dau funta mare?

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Iti zicea sa dai mesaj la numarul ala pentru setarile de date. Cand dai mesaj iti detecteaza modelul telefonului si iti trimite automat setarile pentru internet. Vezi ca le gasesti si pe net.

2 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Trebuie sa suni la relatii cu clientii si sa activezi serviciul de internet pe mobil.

| FyTzE explică (pentru alecx4music):

Pai am sunat si zicea sa dau nu stiu ce mesaj la un numar da nu imi merge?

| alecx4music a răspuns (pentru FyTzE):

Iti zicea sa dai mesaj la numarul ala pentru setarile de date. Cand dai mesaj iti detecteaza modelul telefonului si iti trimite automat setarile pentru internet. Vezi ca le gasesti si pe net.