| FyTzE a întrebat:

am cumparat DERO si am primit o cartela reincarcabila cu 800 min si 80 mb trafic inclus pe net! am reincarcat si minutele le pot folosi dar netu nu imi merge! ce sa fac? eu nu am mai avut net pe mobil trebuie facute unele setari? si cum le fac? sunt pe COZMOTE? dau funta mare?

2 răspunsuri:
| AND0 a răspuns:

Http://www.cosmote.ro/ro/serviceInstructions.aspx?cid=18379&ns=-10000

Poţi activa acest serviciu sunând la Departamentul de Relaţii cu Clienţii (1234) sau trimiţând un SMS gratuit la 1234 cu textul "A WI".

Pentru configurarea automată a telefonului trimite un mesaj gratuit fără conţinut la 4777 şi urmează instrucţiunile.

| CrysNeiger a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai un telefon cu net pe el ( adica cu motor de cautare pentru telefon cum ar fi OperaMini, VodafoneFive, etc). Daca ai si tot nu iti merge e de vina cartela. Cel putin nu ai dat nici un ban pe ea.big grin