| xdIoanaBuzilaxd a întrebat:

Heii...ce setari trebuie sa fac la telefonul Samsung gt-s5230 ca sa pot avea internet? Stiu ca prin WIFI nu merge, dar am reincarcat cartela.....si nu stiu ce setari trebuie sa fac! sad

Funda :*

Răspuns Câştigător
| nistorpetru98 a răspuns:

Salut.Daca esti pe cosmote suni la 1234.Asculti informatiile si tastezi ce iti va spune acel robot pana ajungi la relatii cu clientii. Dupa ce ti se va face legatura cu cei de la relatii cu clientii le spui sa iti dea setarile de internet pentru telefonul tau. Sper sa te fi ajutat. Funda?

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Precizează în ce reţea eşti şi îţi spun cum să faci activarea netului şi setările aferente ( în funcţie de reţea ).

Toate cele bune.

| Nicoleta_Andreea_1997 a răspuns (pentru bursuc001):

Am si eu nevoie de ajutor tot in aceeasi situatie. Sunt pe Orange. Ma poti ajuta?

| bursuc001 a răspuns (pentru Nicoleta_Andreea_1997):

Bună!

Pe Orange se pot face setări AUTOMATE la linkul :
http://www.orange.ro/setari-telefoane/

Dacă nu reuşeşti să le faci automat, atunci fă setările MANUALE generice - vezi la linkul :
http://www.orange.ro/......n/iq/43062

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba-l cu un S2

| andreimada a răspuns:

Daca ai cartela reincarcabila si e de la Orange suna la 444 sau 411[doar aici[ sau poti intra la *100# si intri la Servici si puk si dai la servici automate@!@ ^_^

| Angelina0101 a răspuns:

Acceseaza site'ul la operatorul de care te folosesti si trimite un mesaj in care sa indici modelul telefonului si iti trimit imediat setarile. Dupa care urmeaza sa deconectezi telefonul si sa'l conectezi din nou. Sper ca ti'am fost de ajutor!

| nicoooletaaa a răspuns:

Ai nevoie de setarile telefonului. urmeaza pasii urmatori: meniu- setari- retea- utilizare pachet de date(trebuie sa fie pornit nu oprit) si atat

| MB_Emma_1999 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa faci niste setari de al Orange. nu iti ia bani. suni la *100# apesi pe 9 la servicii si setari automate. si dai la 2 la setarile alea. si ti trimita Orange niste congigurari pentru net si mms si dai la instalare si gata. funda >D