| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema si imi trebuie repede o rezolvare.Am incercat sa-mi deschid calculatorul dar nu merge pe ecran imi apare ETERING SLEEP MODE si dupa aceea nu-mi arata nimic si nu se deschide Nu cred ca este vreo problema cu priza sau cu elte cabluti ca am verificat deja AJUTOR!

7 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Fi putin mai exacta: cand iti face probleme?
Cand il pornesti?
Cand te loghezi in Windows?
Este laptop? Desktop?
Daca l-ai cumparat acum doua zile, perfect. Ai garantie.

| anonim_4396 explică (pentru Kattan):

Este desktop si nici nu pot sa il deschid pe ecran imi arata negru si imi zice ca e deschis

| Kattan a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca iti face de cand pornesti calculatorul, atunci problema este hardware; daca eroarea se manifesta cand intri in Windows, atunci 99% este software.
Din cate inteleg eu de cand pornesti calculatorul nu ai imagine. Sunt mai multe posibile cauze: monitorul (probeaza cu alt monitor), placa video, placa de baza, memoriile.
Cand porneste si apare acel mesaj, cum se manifesta: calculatorul merge (ventilatoarele se aud), calculatorul se stinge, se aude vreun sunet (beep) din carcasa?

| anonim_4396 explică (pentru Kattan):

Mersi de ajuutor dar am rezolvat problema l-am dus la reparat si avea probleme cu placa video

| gsjsjjs a răspuns:

1. Ori ti s-a ars placa video
2. Ori rezolutia setata pe windows nu este suportata de monitorul tau. Din 2 una. big grin

| anonim_4396 explică (pentru gsjsjjs):

Este nou.L-am cumparat acum doua zile si a mers foarte bine.

| DanielaSustinRomania a răspuns:

La depanari calculatoare. Suni si vezi ce are

http://www.youtube.com/......ttp?/watch