| radux3 a întrebat:

Am o problema cu un Laptop HP 625. De 2 zile nu mai scoate niciun sunet in difuzoare, dar cand ii conectez castile totul e ok.se aude in casti. Va rog daca ati mai intanlit probleme asemanatoare sa imi spuneti... ce pot face? ca nu as vrea sa ajung in service cu el...desi am garantie.Va multumesc.ast raspuns

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Am avut si eu problema aceasta. Sunt doua lucruri pe care trebuie sa le verifici:

1. Intra in ''Control Panel'' la ''Sound Audio Devices'' si acolo vezi sa nu fie bifata casuta cu ''Mute''.

2. Si daca si dupa ce ai verificat asta nu merge, inseamna ca ti s-a stricat placa de sunet sad ceeea ce inseamna din pacate ca va trebui sa iei alta.

| cherryflower a răspuns:

Buna, Radu! Am si eu aceeasi problema ca si tine si, culmea, acelasi model de laptop. Nu am sunet la el decat daca il conectez la boxe.:-s Tu ai rezolvat problema? Cum? Merci frumos!