| nokef a întrebat:

Sal am o problema. ieri am dus pc la majoratu prietenei, dupa vreo 3 ore a venit unu cu un stick cu mzq, l-a bagat, dupa care s-a restartat pc-u, apoi s-a facut ecranu negru si s-a inchis cu totu, si nici macar nu pornesc ventilatoarele din el... oare de ce? big grin cine stie? ce credeti ca s-a dus din pc?

Răspuns Câştigător
| solumaam a răspuns:

Cauza - lipsa antivirus pe PC si stick-ul nu a fost scanat (mai ales ca era strain).
Desfa carcasa dupa ce ai scos cablul de alimentare si langa bateria de bios este o mufa cu 4 pini iar in 2 din ei este strap micut ...scoti strapul respectiv si il pui in pinii liberi, este nevoie doar de un cntact ca sa se descarce toti condensatorii de pe placa apoi il pui la loc in primii pini si la pornire ar trebui sa mearga!

9 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Daca citeai atent ce am spus vedeai ca "scoti cablul de alimentare intai"!
Dupa ce faci contactul respectiv pui strapul la loc in pozitia initiala si apoi montezi carcasa la loc, pui cablul de alimentare in PC si il pornesti!

| Skylar a răspuns:

Nu s-a dus nimic din pc. restarteaza biosu din pinii de langa baterie. nu uita sa il scoti din priza.

| GameMaster23 a răspuns:

Sal, pai ai primit niste virusi foarte puternici! si ti-a dezactivat tot sistemul...

Răspuns utilizator avertizat
| AudImagini a răspuns:

Probabil că acel stick avea un virus sau ceva...
îţi sugerez să mergi cu pc'ul la reparat... măcar să îţi spună ce s-a întâmplat

| nokef explică:

Maamulos? pc trebuie sa fie in priza? cand schimb pini? dupa ce schimb pini trebuie sa il si aprind? (fii te rog mai explicit)

| nokef explică:

Ianos. nu nu am reusitstraight face

| nokef explică:

Ianos dar pc nu se aprinde deloc... nici macar sursa nu da nici un semn de "viata"