| Florin-Viorel_Ciuria_1988 a întrebat:

Sal,am si eu o problema si ma supara foarte tare, am cumparat un router wireless w316r am conectat cablurile bine nu era mare lucru am instalat routerul tot la fel de simplu chiar m-am uitat la mai multe versiuni de instalare dar ma rog i-am instalat bine dar problema este ca imi merge destul de bine cand sunt langa el dar daca de ex. am iesit din camera mea, ea fiind de 5 mp. deci e mica, am iesit de usa si deja imi spune ca nu ma mai aflu in aria lui de acoperire deci ma face sa inteleg ca ce arie de acoperire are? eu cand l-am cumparat vanzatorul a spus clar ca aria lui este de 25 m dar nu prea este asa, poate am gresit eu cu ceva si va rog foarte mult daca stie cineva sa imi spuna ce are sa nu ezite sa imi raspunda mersi mult.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce router? Daca ai luat vreo facatura de Tenda...
A, acum am vazut, mda, chiar Tenda! Asta e! Vezi prin setari, poate o avea optiune pentru puterea semnalului. Unele au.