| al3x955 a întrebat:

am un telefon LG kp 500 cookie si nu pot trimite mesaje,atunci cand vreau sa trimit un mesaj acesta intra la expediate in loc de trimise, iar de la expediate nu se mai trimite.am si numarul centrului de sms corect,

Răspuns Câştigător
| NOname12212 a răspuns:

Pai...vb cu cei de la Vodafone sau de unde il ai... ca asa mi-a facut si mie.si trebuie sa schimbi ceva la setari un numar parca.iti aparw un semd de exclamare pe mesaj nu?

| al3x955 explică (pentru NOname12212):

Il am de la orange..si da imi apare in expediate unde imi scrie asteptare dupa care trimitere si tot asa

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am kp502, tot asa face cand ramane fara semnal...
l-am dus la garantie ca dupa ce respingeam un apel ramanea fara semnal 2 3 minute, si solutia "au schimbat display-ul" laughing si acum functioneaza.
Mesajele cand nu ai semnal intra in expediate, intri acolo apesi pe mesaj dai anulare expediere, apesi iar pe el si dai retrimitere, daca ai semnal ar trebui sa trimita

| al3x955 explică (pentru anonim_4396):

Nu are nici o legatura cu semalul...e mereu full deoarece am antena aproape de mine

| anonim_4396 a răspuns (pentru al3x955):

Nu ai inteles, din cauza telefonului se pierde semnalul, nu ca nu ai avea releul pe langa tine.

| al3x955 explică (pentru anonim_4396):

Nu se pierde...sau daca se pierde nu imi arata..si app nu pot trimite de loc sms pot sa astept cat oi astepta si pot sa sun si sa vorbesc dar nu pot trimite sms

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si inca ceva, in 2 ani, sunt la al 3 lea display laughing, macar a fost pe garantie big grin