| terts a întrebat:

Sal fratilor spuneti ce sa i fac la calculatoru asta sa mearga mai repede, am schimbat windowsu de 2 ori... nu-l incarc cu programe, nu-l tin incarcat la capacitate maxima, vreo 30 %, are procesor de 2, 28 Gb, ram mai putin, 488, dar merge prost, prost de tot, se incarca greu,... stie cineva ce sa-i fac sa mearga mai rapid? multumesc

Răspuns Câştigător
| dexro a răspuns:

Procesorul nu trebuie sa sara de 1% daca este doar windowsul pornit, nu cumva instalezi windowsul de pe un cd virusat? Ce windows ai xp? Ramul e din 2 placute sau 1? Incearca sa schimbi ram-ul vezi daca isi revine, ah si uitate la condensatorii de langa procesor ca nu cumva sa fie umflati

1 răspuns:
| Kattan a răspuns:

488 MB? Eeeeeeenorm de putin happy
In ziua de azi si 1GB e putin. Ia pune vreo 2 GB, o sa zici ca ai racheta.