| andy14 a întrebat:

Sal pe 12 decembrie am dus telefonul la garantie ca s-a stricat si trebuia in 15 zile sa fie gata am fost pe 28 si mi-au spus ca nu a venit telefonul ca sunt sarbatorile si servisul deschide pe 6 ianuarie si ca telefonul e reparat dar vine cand deschide servisul. Azi am fost la cosmote sa imi iau telefonul si au spus ca nu ai primit nici un telefon si ca nu a plecat din servis sau ca e la nu stiu ce germanos.Stiti ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
| 1DeadMemories a răspuns:

Ai procesul verbal de predare datat? Daca are data de 12 decembrie pe el te infintezi la magazin si spui ca nu pleci fara telefon de acolo si ca nu te intereseaza ca cei cu care au contract de service nu si onoreaza serviciile.Mergi cu factura la tine si celelalte accesorii ale telefonului si spui ca vrei alt telefon sau banii inapoi, altfel suni la OPC. Poti suna din magazin, il au afisat in zona caselor!

ATENTIE! ai grija ce scrie pe PV pe care-l ai, sa nu fie ceva clauze pe acolo.

Bafta!

| andy14 explică (pentru 1DeadMemories):

Cel care a scris pe bonul de predare a facut 2 ca un 8 si se inetele ca a fost predat pe 18 si a zis ca nu stiu ce dureaza

| 1DeadMemories a răspuns:

Daca-ti faci griji ca nu-l primesti inapoi, n-ai de ce, il vei primi.
Daca datele sunt irelevante dreptatea e de partea lor.
Mai insista la magazin, streseaza-i zilnic si o sa grabeasca treaba.

| AndreeaMarinaF a răspuns:

Tot ce poti face e sa il lasi la service si sa te duci saptamana viitoare. cand mio.am dus telefonul la service m.au sunat sa ma duc sa il ridic. funda?:*

| andy14 explică (pentru AndreeaMarinaF):

In 5 zile se face de o luna de cand l-am dat si ei au spus 15 zile maxim