| stef4nel29 a întrebat:

Am o problema cu pc-ul. Ieri cand l-am bagat in priza nu mai pornea si beculetul de la butonul de la pornire palpaie ca avariile de la o masina,iar daca il las mai mult asa se aude un "bazait" incet asa ca il inchid,poate face un scurt si asta-mi mai trebuie. Asta s-a intamplat dupa o ploaie. Si tv-ul a facut asa(nu se aprindea calumea), dar l-a facut taicamiu. Revin la pc(unitatea doar) o posibila cauza ar pute fi ca inainte de asta in timp ce stateam pe calculator taicamiu a ascutit 2 topoare cu flexu in hol(eu am pc-ul in sufragerie). Un raspuns(bun) macar. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Sakamoto a răspuns:

Poate e de la sursa, poate nu iti sunt fixate bine cablurile.

| stef4nel29 explică:

Asta ma gandesc si eu...am auzit si ca placa de baze ar putea fi arsa(in cel mai rau caz) am fixat cablurile foarte bine. nu cred ca e de la asta. in fine il voi duce la cel care mi-a facut pc-ul. cam cat m-ar costa o sursa?