| donLuci a întrebat:

Sal TPU am o problema la pc mi s-au indoit cativa pini de la procesor si i-am rupt de tot pini nu sunt in mijloc asa ca nu au cum sa fiu cei de alimentare
cand dau sa deschid calculatorul mi se aprinde ambele becuri de la unitate si stau aprinse dar nu se vede minik la monitor dupa ce am stricat pinii la procesor am scos si placa de baza dar am pus totul la locul lui oare din cauza procesorului nu imi apare nimic sau ii de la altceva?
dau funda celui mai rapid si bun raspuns

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca e din cauza ca ai rupt pinii. Nici nu stiu de ce te asteptai sa mai mearga

| donLuci explică (pentru suntserios):

Lol unele procesoare merg daca nu i-ai rupt pini de alimentare

| suntserios a răspuns (pentru donLuci):

Una e sa fie alimentat si alta e sa si proceseze