| AdiSt a întrebat:

SAl TPU...DC merge greu youtube pe mozilla firefox...pe google chrome nu merge asa de greu da pe mozilla merge foarte greux(?

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Ai upgradat browsherul? cand ai facut ultima data un reset la windows? scrie un test network speed in google, desi daca ai spus ca in chrome merge mai bine.s-ar putea (si cred ca asta si este)ca placa ta video sa nu aiba driverii instalati sau neupdtati.intra aici www.driverdentfier.com descarca aplicatia recomanadata.aceasta va cauta automat driverii si iti va arata unde ai lipsuri.iti va da si likuri cu downloadare gratis a celor mai bune versiuni de driver pentru placa ta.dar poate doar ai ingreunat putin procesorul cu alte aplicatii.da-ne si tu o configuratie sa stim cu ce pc avem de-a face

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Youtube apartine de Google iar Chrome are instalat tot ce este necesar pentru buna functionare a youtube, de aceea merge mai bine pe Chrome decat pe Firefox.
Pe Firefox trebuie sa ai instalat Adobe Flash Player, pentru a merge bine youtube, pe Chrome acesta este deja instalat. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Browserul e de vina ori conexiunea la internet.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru mgtow):

Browserul nu are cum sa fie de vina doar daca al lui are ceva problema virusi si chestii dar mie imi merge brici nu mi-a facut probleme! Are conexiunea la internet slaba asta e!

| monstrulet a răspuns:

Au o problema astia de la firefox cu ultimele versiuni la browser... si mie imi merge mai greu decat inainte. Si, aparent, se intampla doar pe unele pc-uri; suntem norocosi.

| Cosminovici18 a răspuns:

Salut! In primul rand ce calculator ai si ce net ai pentru ca eu folosesc mozilla firefox de foarte mult timp si nu mi-a creat probleme insa google chrome da, si nu am fost multumit de el....iti merge greu din cauza internetului sau a calculatorului ori net slab, ori pc slab si te sfatuiesc sa numai folosesti google chrome ca o sa intampini probleme cu el mai degraba iti ei o Opera daca nu-ti place Mozilla!

| AdiSt explică:

Pc-ul meu este cam asa : RAM: 640 MB, Placa Video:256 mb Procesor 1.8 ghz iar net am de la RDS

| SupraDozaDeVise a răspuns:

La mine e invers! Adica, pe Opera merge bine, si pe Google Chrome merge super naspa! Cateodata whistling ..Si pe mine ma dispera uneoriraised eyebrows

| ReusxD a răspuns:

Ai latimea de banda ocupata si mai ramane putin pentru flash, pentru videoclipuri. Opreste toate programele ce tin de internet (messenger, utor.rent, si ce mai ai tu pe acolo) si vezi daca iti merg mai bine videoclipurile. Daca nici asta nu functioneaza, instaleaza si ultima versiune de Adobe Flash Player. Il gasesti aici: http://get.adobe.com/flashplayer/