| alexxis0712 a întrebat:

Sal Tpu.De cateva zile numai am sunet.No audio output device is installed.Am descarcat drivere Realtek o gramada. Fara rost le-am instalat si nu au avut niciiun efect.Am introdus CD-ul care l-am primit dela pc cu driveru audio realtek am zis poate asa merge, din pacate fara efect, il instalam si dupa tot aia era nu aveam sunet.Si inca ceva la Device manager la sound, video and game controllers nu imi apare Realtek ci imi apare USB Audio Device.Ma puteti ajuta?crying Dau funda+vottttt!

2 răspunsuri:
| danimotenel a răspuns:

Verifica daca ai bagat bine si unde trebuie boxele, daca nu s-a ars placa, daca nu s-au ars boxele. sau poti sa reinstalezi windowsul.

| Elsenior a răspuns:

Am avut si eu problema asta, era o eroare din windows ( fisier de instalare ) am reinstalat alt windows si a mers perfect, de obicei cand introduci cd-ul de instalare ar trebui sa nu ai probleme, dar fisierul acela din windows nu iti recunoaste placa audio, deci nu merge nici cd-ul de instalare un windows ( altul decat cel instalat ) ar fi cea mai indicata sugestie. O zi buna