| 1DobreMihai1 a întrebat:

Sal TPU Funda!
Am windows vista stiu foarte prost, dar sa trec direct al subiect...
Eram pe windows la google chrome pe siteul acesta.
Cand dintr-o data mi s-a facut ecranul albastru si scria error x000000 si alte cateva numere ma rog scria sa imi instalez software a durat doar cateva secunde(10-20 deci n-am citit tot ca era plin ecranu de scrisuri).
Stiti de ce se intampla asta si cum pot sa rezolv?
Ms cum am mai spus funda 100% pentru cel mai bun si cel mai de inseles raspuns!

Răspuns Câştigător
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Daca ai AntiVirus, inseamna ca nu sunt virusi, deci pc-ul tau iti cere sa reinstalezi windows-ul, tias recomanda sa instalezi un windows 7 daca ai ce iti trebuie sau sa bagi Vista iarasi

8 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Trebuie sa refaci windows-ul

| notatrol a răspuns:

Problema de la memorie:
intri in
C:\Windows\System32

stergi shell.dll shell32.dll

dai restart

nu mai ai probleme.

dureaza 2 min, shell.dll si shell32.dll daca lipsesc se genereaza automat la pornirea windowsului

| dragos9234 a răspuns:

Nu stiu raspunsul la intrebarea ta dar iti pot spune ca winVista este cel mai bun windows dar iti trebuie un pc foarte bun pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BlueScreen-ul aprare de obicei la procesor sau placa video cand se incinge prea tare.
Daca ai pc ar trebui sa iti mai iei 1-2 cooler-e si sa le montezi in unitate.
Daca ai laptop ia-ti un coolpad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

+ ar fi bine sa instalezi cele mai noi drivere

| MariusF23 a răspuns:

Reinstall win.

| 1DobreMihai1 explică:

Vreau sa ii raspund lui dragos_9234 sa stii ca vista este un windows sa zicem bunicel dar este un fail si iti merge bine daca ai un pc bun?
Asa este dar pentru ca pc-ul este bun nu pentru ca windowsul este bun.
Instaleaza pe acel pc si alte winowsuri precum 7 sau xp si vei vedea diferenta...

| RazvanutzU787 a răspuns:

Incearca Advanced System Care si o sa-ti mearga dupa aia... cred si eu am patit la fel. Am asteptat 20 de sec si s-a restartat Laptopul si apoi am instalat Programul I-am dat Deep Care si de atunci 10/05/2011 Nam mai avut asa eroare