| 123456ano a întrebat:

"Sal TPU!". Sunt in clasa a 10-a la profilul mate-info la un liceu destul de bun in oras. As dori si eu sa imi recomandati o carte care sa ma ajute in progresarea in limbajul de programare c/c++ deoarece ritmul in care invatam la scoala nu este destul de intens si as vrea sa lucrez mai mult decat profesorul imi ofera, sa invat mai multi algoritmi care ma pot ajuta.Limbajul de baza il stiu dar as vrea ceva mai mult. Daca ati putea lasa un site cu un manual pentru c/c++ care m-ar putea ajuta sa progresez sau alte sfaturi care ma pot ajuta va multumesc.

1 răspuns:
| Kamiyashiro a răspuns:

Nubte ajută cărțile prea mult. In schimb te ajuta sa stai in consolă tot timpul. Caută sa compui programele mici din exerciții de rezolvat gasite pe net. Cu cat incepi sa rezolvi mai multe exerciții cu atât progresezi mai mult. Dupa 9 luni de stat in consola am învățat excelent C#. Apoi cauți cărți pentru perfecționare detalii. Cărțile sumt foarte bune când începi sa lucrezi pe perfecționarea ta la detalii. Până la cărți recomand consola si exerciții. 500 de exerciții rezolvate in consola ar fi un target bun pentru a trece pe cărți.