| AlexX90 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un laptop gaming,dar nu stiu ce sa aleg, bugetul ar fi undeva (3000-3500 lei) dar vreau un laptop bun, sa mearga jocurile pe mediu si o rezolutie acceptabila.Si nu vreau sa aud ca laptopurile nu-s pentru jocuri!

M-am gandit la asta:http://www.pcgarage.ro/......nux-black/

Puteti sa-mi dati alt laptop, daca ziceti ca nu e bun.
DAU FUNDA!

15 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Era pc-urilor s-a terminat =))))))))) Ce prostii spui tu acolo. Pc-ul a fost mereu baza. Ai vazut tu vreo mare companie care sa foloseasca laptop-uri? Sau vreun mare server cu laptop-uri? NU, pentru ca laptop-ul e ineficient, foarte scump pentru ce nu trebuie etc.
Cat despre laptop, daca dai comanda relativ rapid, prinzi desigilatul http://bit.ly/1oo3gze care seamana cu ce ai ales tu, numai ca are alt procesor grafic, gtx, care e mai performant.

| AlexX90 explică (pentru sltlp):

Normal ca mereu companiile vor avea pc-uri, pentru ca angajazii aia stau toata ziua in fata monitorului si de asta nu le trebuie laptop.El este scump deoarece ofera portabilitate(nu toate stiu) si normal ca nici hardware lui no sa fie nicioadta cat al unui calculator.Cu toate astea,eu imi laptop pentru ca ma mai plimb, si atunci poate vreaiu sa ma joc, si sa-l mai mut, il mai duc in pat, etc.Si in legatura cu desigilatul tau costa 47 de milioane, iar eu de abia 35 milioane la dispozitie, si nici nu se merita pentru ca ce are el inplus e doar placa video cu putin mai buna.

| sltlp a răspuns (pentru AlexX90):

Desigilatul meu era 3400 lei dar s-a vandut pana ai vazut tu.

| Vvistula a răspuns:

La banii astia alegere mai buna nu aveai, e foarte bun, singura chestie e ca o sa se duca bateria repede cu jocurile.

| AlexX90 explică (pentru Vvistula):

Da dar baterii se gasaec

| Vvistula a răspuns:

Oricum marea pierdere e ca nu o sa poti sa il mai upgradezi pe parcurs..inafara de baterie nu ai ce sa ii schimbi

| Lothar a răspuns:

Laptop pentru gaming - cea mai proasta alegere.pc ul este cel mai bun, insa daca vrei sa ti iei laptop si ai bani ia ti
Nu sunt pentru jocuri pentru ca :
se incinge repede..chiar si cu cooler
cand se incinge, jocurile merg mai greu
monitorul e cam mic, rezolutia nu e la fel ca la pc deci un monitor bun fata de un laptop e diferenta uriasa
La ce resurse are laptopul pe care vrei sa ti l iei merge orice pe high, nu mediu
Parerea mea ca dai prea multi bani, un laptop ar trebui sa fie ca sa l iei undeva sau sa te uiti la filme cand esti plecat sau ce vrei tu dar nu gaming

| AlexX90 explică (pentru Lothar):

Da dar ma mai plimb si eu si vreau si sa ma joc, si in plus era pc-urilor s-a cam terminat

| Lothar a răspuns (pentru AlexX90):

Pc urile raman cea mai buna alegere, dar daca te plimbi mult ia ti laptop, e foarte bun ce vrei tu sa ti iei, merge orice

| AlexX90 explică (pentru Lothar):

Deci vrei sa zici ca laptopul ales de mine e bun pentru jocuri?

| Lothar a răspuns (pentru AlexX90):

E bun pentru jocuri ca laptop, dar nu se compara cu un pc de aceleasi resurse

| Mariusflo a răspuns:

Uite ce iti recomand eu cu banii tai: http://bit.ly/1sKVMNO

Daca te uiti la configuratie vei vedea ca are

- procesor i7 care functioneaza la o frecventa f buna pentru un laptop
- 16gb ram
- hdd de 1 terra
- placa video GeForce GT 840M de 4gb

| AlexX90 explică (pentru Mariusflo):

Nu ai ce face nu 840m (chiar daca e de 4 gb )in gaming. Busul e de 64 biti, iar arhitectura e veche.Geforce gt 750m e mult mai superioara fata de 840m.Si nu-mi place ca-i Lenovo

| John1973 a răspuns:

Uite aici un laptop ieftin si bun http://bit.ly/1w8avm4

| Lavinia4you a răspuns:

La acel buget poti gasi un Asus rog care va face fata la majoritatea jocurilor, daca doresti mai multe informatii cu privire la un laptop de gaming iti recomand http://www.cumpar.net/gaming/laptop-gaming/