| alex10Gtgta a întrebat:

Sall al am o problema cu windows XP numi accepta jocurile si nu stiu de ce
Si mai am o problema pcul meu este cam vechi si merge cam greu cum sa-l fac sa mearga calumea ma ajuta cineva dau funda.big grin dar cit mai repede plz.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fa curatenie in pc cu ajutorul programului CCleaner, elimina tot ceea ce ai nefolositor. Inainte de acest lucru, curata si de praf interiorul calculatorului. Ideal ar fi sa-ti reinstalezi programul de operare si sa rulezi pe calculator numai programe pe care acesta este capabil sa le ruleze usor.

| K0sti a răspuns:

Daca tu crezi ca faci din tantar armasar...iti dorim succes!

| alex10Gtgta explică (pentru K0sti):

Da din tintar eu pot face armasar sa stii msz pentru grijii big grin :p

| Jipa95 a răspuns:

Pai daca instalezi jocuri aparete acum de curand pe sistemu ala preistoric cu windows xp, este si de asteptat sa nu-ti mearga jocurile.
Windows-ul se mai reinstaleaza si el odata la cateva luni.

| alex10Gtgta explică (pentru Jipa95):

Si cum sal reinstalez ca nu mai am sidiul de la el nu mai am nimic

| alex10Gtgta explică (pentru Jipa95):

Pai cum sal reinstalez ca nu mai am nimica de la windous sidiul nu-l am ce sa fac

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Cresteti Viteza de Performanta cu 1000% ca sa poti juca jocuri pe pc.
Cum faci acest lucru urmareste etapele si vei face o performanta record.

2 Instaleaza Driverele la Calculator (Instalarea Driverelor la zi) aceasta performanta poate avea o crestere de 446% la un calculator (Orice calculator indiferent ca este performant sau slab).
Programul care instalezi toate Drivere (Versiunea Trial ai 60 de instalari).
Programul se numeste Driver Booster:
http://www.iobit.com/driver-booster.php

3 Programul care iti curata systemul si iti creste performanta la 30%-75% +ai si pachetul disponibil la acesta:
Programul se Numeste:
Advanced SystemCare (Pachetul)
-Unistaller
-Smart Defrag 3
-Smart Ram
-Driver Booster

Cu acestea poti face calculatorul sa mearga mai bine si vei vedea cresterea performantei.
Advanced System Care are un sistem care poate repara problemele pe care le intampini si iti va creste performanta (Daca la Advanced System Care ai Licenta poti sa ajungi la creste de performanta de 50%-75%).

4 Instaleaza Directx 9.0c (Acest lucru poate face grafica in jocuri mai buna).

5 Odata ce ai instalat toate aceste si ai facut Update la toate si ai reparat toate problemele dai un Restart si vezi ca poti sa intri in jocuri.
Si vezi ca merge pc mult mai bine decat inainte.