| MentalWar a întrebat:

Sall Al!

As dori sa imi cumpar o placa video pentru gaming dar nu prea stiu pe care sa o aleg. Doresc sa mentionez faptul ca vreau sa joc jocuri noi 2012-2013 la rezolutie full 1920x1080 gen Battlefield 3, NFS 2012, MAX payne 3 cv de genu.

BUGETUL AR FI 1.200 LEI PENTRU PLACA VIDEO.

ASTEPT PARERILE VOASTRE.

10 răspunsuri:
| Nutzzuboy a răspuns:

Sparkle GeForce 210 1GB DDR2 64bit asta o sa te ajute. 120ron

| DjZen a răspuns:

Da eu tias recomda Un Palit Daytona GF GTX660 OC 2GB 192biti GDDR5 la 1030 de ron. Sper ca ti-am fost de ajutor

| hashu1985 a răspuns:

Ca sa joci BF3 la rezolutie mare si restul jcurilor mentionate de tine, nu-ti trebuie neaparat o placa de 1200ron... poti gasi ceva si pe la 6-700, gen 6770winking

| MentalWar explică (pentru hashu1985):

Aha...si la 1200 ron cv pe durata mai lunga de timp top gasi ca performanta?

| hashu1985 a răspuns:

Uite aici ceva bunicel si la super pret http://www.dc-shop.ro/......pcie3.0-l/ sau spre 1200 ron http://www.dc-shop.ro/......5-256bi-l/

| MentalWar explică (pentru hashu1985):

Un Nvidia GTX 660 ar fi bun thinking multi spun ca 660 e mai bun ca un Radeon 7870

| hashu1985 a răspuns (pentru MentalWar):

Depinde acum si ce folosesti...eu inttdeauna cand am avut Intel am mers pe GeForce, iar cand am avut AMD am mers pe ATI, e doar o parere de-a mea cum ca ati e mai compatibil cu AMD si GF cu Intel

| MentalWar explică (pentru hashu1985):

Eu am un procesor i5 2500k

| MentalWar explică (pentru hashu1985):

Am un procesor i5 2500k si ar merge un Nvidia?

| hashu1985 a răspuns (pentru MentalWar):

Da ...mergi pe nVidia.lasa-l pe Nutzzu ca el e pe alta lume, n-a inteles despre ce placi e vorba laughing