| Th3Vampir3 a întrebat:

Sall all! Am un DVD bootabil cu windows 7 ultimate.Am setat in BIOS sa booteze de pe CD dar cand imi apare chestia aia cu "Press any key to boot from CD" si apas orice tasta nu se intampla nimic, iar daca il las pur si simplu nu imi intra in nici o instalare.Va rog ajutati-ma sad

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Poate e vorba de o tastatura usb nerecunoscuta de sistem pana in momentul intrarii in windows. Dar daca se poate intra cu ea in bioss ar trebui sa mearga si aici. Windowsul bootabil e verificat si pe alt pc?

| Th3Vampir3 explică (pentru nutepriveste21):

Nu am mai folosit windowsu pe alt pc.

| Th3Vampir3 explică (pentru nutepriveste21):

Se pare ca despre asta era vorba, nu detecta tastatura usb.Multumesc mult.
P.S. Am reusit sa instalez windows 7 cu succes.

5 răspunsuri:
| tr3ig a răspuns:

Daca nu l-ai mai folosit atunci e posibil ca acel ori sa nu fie bootabil(nu stiu sigur daca iti mai cere sa dai sa butezi de pe el daca nu e bootabil) ori nu mai buteaza cd/dvd-romu. incearca mai intai cu alta unitate optica(cd/dvd-rom) si vezi daca se intampla la fel. daca tot asa face inseamna ca e de la cd, nu e facut bootabilwinking spor la treaba. daca ai nevoie de ajutor tr3i_g bagi in lista si te ajut cu cea mai mare placerewinking

| idealman a răspuns:

Ai mai folosit acel dvd? Probabil contine vreo eroare.

| Th3Vampir3 explică:

Nu am mai folosit acel dvd.Mai astept pareri.