| anonim_4396 a întrebat:

Sall! Am o problema! Azi dimineata am pornit laptopul, dar mouse-ul nu a pornit.Am incercat sa il pun in toate porturile usb, si nu a mers.Am mers la alt laptop si a functionat. Am incercat si cu un stick dar tot nu a mers! Ce sa fac?

1 răspuns:
| Nelu62 a răspuns:

Http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/USBDeview.shtml
Metoda I:
- descarcat si rulat USBDeview
- selecteat tot ce nu este activ(at) (mai exact bulinele de culoare gri),
- apasat iconul "cos de gunoi" de pe bara (seamana cu Recycle Bin),
- restart la Windows si ar trebui sa-si reinstaleze driverele pentru dispozitivele gasite.
Metoda II:
- uninstall la tot ce se cheama USB din Device Manager
- restart la Windows
- reinstalarea driverelor pentru dispozitivele detectate (eventual cu update-uri… daca exista).