| DisturbeDd a întrebat:

Sall!
Am o problema...
Incerc sa deschid dif programe si la toate e aceeasi problema...
DEci cand incerc sa le deschid imi da o atentionare ca windows-ul nu a gasit acel fisier si se sterge lansatorul programului(nu stiu cum sa ii zic dar ma refel la acela pe care dai 2clik sa deschizi programul)
Aveti idee de ce?

5 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Deviruseaza-l si repara Windows.
Lipsesc fisiere Dll, care sunt responsabile cu trimiterea in executie a aplicatiilor pe care vrei sa le deschizi.

| DisturbeDd explică (pentru jhonny999):

Cred ca ai dreptate am avast care e parf... acum descarc altceva sa vad ce zicetongue

| horia2012 a răspuns:

Pentru ca ai sters unele programe in loc sa le dezinstalezi. Prin dezinstalare se sterg si iconitele de pe ecran (mai sunt si exceptii cand unele programe nu s-au instalat corect si chiar prin dezinstalare, raman iconitele pe desktop). Prin stergere iconitele raman. Descarca programul asta gratis
si fa o curatare de registrii cu el:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml

| SonicAndrei a răspuns:

Iată ce cred eu că e:
Când dorești să intri într-un program intri în el prin scurtătura de pe desktop. Acea scurtătură te duce la lansatorul programului care e undeva prin C. Probabil ai mutat acel program în alt folder (sau în D) iar scurtătura nu știe asta.

Caută acel program și găsește-i lansatorul (iconița pe care intri). Fă-i o scurtătură și pune-o iar pe desktop.

| justyoung9 a răspuns:

Probabil ca fisierele pe care vrei sa le deschizi nu pot fi deschise, fac parte din sistemul de comanda windows