| ionut931 a întrebat:

Sall, cum aflu ce latime de banda are cablul meu de internet(ce viteze de download suporta)...precizez am net de la romtelecom, contract pe 2 ani si viteza de 2 mb, teoretic straight face

Răspuns Câştigător
| bozioru a răspuns:

Pai depinde acum, in functie de viteza si calitate, adica daca vrei viteza calumea trebuie fibra optica si automat iti schimba si cablul, daca schimbi contractul, pana la 3-4 mb nu cred ca o sa ti-l schimbe.Sau poti sa-i intrebi pe aia de la care ai net ce latime de banda are cablul tau si iti vor spune.

| ionut931 explică (pentru bozioru):

Uite o idee buna, mersi o sa incerc thumbs up

6 răspunsuri:
| bozioru a răspuns:

Www.speedtest.net - aici faci un test.Si iti zice viteza Download/Upload.Deobicei rezultatul Downlaod/Upload de pe speedtest il imparti cu 10 si iti da viteza maxima cu care descarci de pe torernte.

| bozioru a răspuns:

Eu ti-am zis, dar 0, 2 mb/s e o viteza supersonic de mica straight face

| ionut931 explică (pentru bozioru):

In contract am 2 mb,eu vreau sa vad cat imi suporta "cablul ala care vine de afara"nu cred ca intelegi, ca daca o sa-mi schimb contractul, o sa pastrez acelasi cablu sau mi.l schimba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ştiu eu o metodă, dar nu sunt sigur dacă e cea potrivită. Mergi în Control Panel, Network Connections, iar acolo dai click pe conexiunea pe care o ai.Trebuie să-ţi apară o fereastră cu nişte informaţii, iar acolo undeva îţi arată Speed: x mbps.Eu am acelaşi contract ca şi tine, iar mie îmi arată Speed:100 Mbps

| ionut931 explică:

Cateodata imi descarca cu mai mult de 0.2 mb/s ...deci sigur e mai mare latimea happy