| tavytz a întrebat:

Sall, imi puteti spune ce sa aleg antre Dell si Sony, la laptop ma refer?

Răspuns Câştigător
| costyvas a răspuns:

As zice DELL(pentru Roby67: in afara de Fujitsu, NICI UN ALT PRODUCATOR de tehnica de calcul nu isi produce nimic - Fujitsu isi fac placile de baza). Iar ca idee, DELL e mai bun decat Sony, Sony = doar fite! Cand cumperi un nbk, e foarte importanta garantia si calitatea componentelor(DELL are din amandoua, Sony doar garantie). Daca iti permiti sa arunci ceva pe la 1000 eur/laptop, recomanda Fujitsu Lifebook T1010 sau A530, ori de la DELL urmatoarele modele: DELL Latitude 13 sau DELL Latitude E6410 - calitatea e impresionanta, cel putin 2-3 ani nu ai probleme cu ele). Ca idee, lucrez in domeniu, chiar importator Fujitsu, DELL, HP & Lenovo in ROU!

12 răspunsuri:
| smartalogu a răspuns:

Dell. Eu zic ca e mai fiabil si mai ieftin decat un sony. Eu am un packard bell si pana acum nu am avut probleme cu el, iar componentele din el sunt de firma toate, nu cum am vazut in cate unele de baga memorii "super talent"... rolling on the floor (E firma de memorii in caz ca nu stiai :p ).

| pepe a răspuns:

La aceeaşi configuraţie Dell este mai ieftin decât Sony.
Dacă ar trebui să aleg eu între ceva ieftin şi ceva scump dar mai bun aş alege Sony pentru că nu-ţi iei PC pentru două-trei zile.

| karellen a răspuns:

Depinde de ce suma dispui. la aceiasi bani, cumperi un Dell cu specificatii mai bune decat un Sony. daca pretul nu e o problema, alege Sony

| Roby67 a răspuns:

Dell ia de pe piata tot ce este mai ieftin si face un laptop, si Sony face laptop din productia propie. Alegerea ramane la tine.

| Roby67 a răspuns:

@costyvas, ne-ai lamurit de ce tu zici ca un Dell este mai bun ca un Sony. Bravo tie si fa reclama mai departe!

| Sked a răspuns:

Sony Vaio

| mirceaman a răspuns:

Cum zicea ala in film : componente rusesti, componente americane, toate sunt facute in Taiwan. Asa ca tot un draq

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dell

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sony evident!

| Lacramioara_6794 a răspuns:

Eu am Hp si e super bun big grin acum tu iti iei ce vrei.

| mihaela_5389 a răspuns:

Sony! Este cel m-ai bun! Suces:*!

| anka0405 a răspuns:

Eu am unde dell ispiron 1525, nu mi-a facut probleme niciodata (il am de vreo 2 ani)