Întrebare recomandată | AresLusitani a întrebat:

am acasa un generator de curent mai mic pe benzina si a fost suprasolicitat iar acum cand il pornesc nu mai da curent oare care ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai din cate stiu eu cand se arde condensatorul iese fum din el, explodeaza etc. generatoarele au de obicei o siguranta generala care se poate arde de la scurt-circuit sau supraincarcare.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

L ai ars

| al3xander a răspuns:

Pai poate fi siguranta arsa de la el si o poti schimba sau in cel mai rau caz poate fi alternatorul care s-a ars si atunci numai ai ce sa-i faci.

| AresLusitani explică (pentru al3xander):

Da care siguranta? ca le-am verificat p toate si sunt bune... ma gandesc ca poate fii condensatrul

| al3xander a răspuns (pentru AresLusitani):

Pai din cate stiu eu cand se arde condensatorul iese fum din el, explodeaza etc. generatoarele au de obicei o siguranta generala care se poate arde de la scurt-circuit sau supraincarcare.

| tedi23ptv a răspuns:

Cred ca s-a ars vreun circuit.

| simonel123 a răspuns:

Sa-ti explic sti ce e o bobina e cea care da curentul in circuit taute au asa ceva si eu am probleme cu ceva de genu si mie bobina incearca sa o scot ca poate ti ars si te duci cumperi alta sa fie exact ca cea care o are ea si o montezi si gata sper ca te-am ajutat happy