| M3taX a întrebat:

Am Google Chrome in limba engleza si as vrea sa il fac in romana. Am incercat sa il instalez din nou in limba romana dar nu merge sad.

Răspuns Câştigător
| Yumitsu a răspuns:

Nu ai nevoie sa dezinstalezi nimic. Meniu Google Chrome (il ai in coltul din dreapta sus, arata ca o cheie)> setari> afisati setarile avansate(dai scroll de tot in jos> limbi. aici ai un buton "setari de limbi si verificator dortografic> adaugi limba romana si apesi pe "afisati google chrome in aceasta limba". La mine e deja in limba romana, si ca sa iti spun in engleza trebuie sa fac niste schimbari, dar daca nu reusesti, anunta-ma. mi-ar face placere sa rezolvam problema asta

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Mai intai dezinstaleaza-l din Start > All Programs (Toate programele) > Google Chrome > Uninstall Google Chrome (Dezinstalare Google Chrome).
Bifeaza caseta de selectare,, Ştergeţi, de asemenea, datele de browser".
Selecteaza browserul prestabilit pe care doresti să-l utilizezi.
Da clic pe OK în fereastra de dialog de confirmare.
Acum descarca, instaleaza si curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER
Acum da un restart la pc si instaleaza Google Chrome in limba romana de aici:
https://www.google.com/chrome?hl=ro

Bafta!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am intalnit asa ceva. L-ai dezinstalat intai pe cel in engleza? De aici: https://www.google.com/chrome?hl=ro poti descarca in limba romana.
Oricum, poti sa setezi limba, intrand in Unelte/Setari/Setari avansate/Setari de limbi/Adaugati si selectezi limba romana si apoi dai OK. Succes si numai bine!