| oVeveritzaDulcexD a întrebat:

Am o mica-mare problema straight face Desteapta de mine am incercat de mai multe ori codul pin si s-o blocat cartela SIM ( e de orange) Cum aflu codul PUK? Dau funda + vot.

Răspuns Câştigător
| bogdan3vl a răspuns:

Dai *100# dupa aia 6 servicii si dupa aia 9 puk si dupa aia dai 1 prepay ca ai zis ca e cartela nu abonament bagi nr de tel al cartelei care ai blocato daca il sti sau il ai notat undeva daca nu rezolvi te duci la ornage shop si o deblocheaza ei funda ca ai promis big grin si votul

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca mai ai pachetul care l-ai achizitionat odata cu cartela in el ai si codul puk. Daca nu il mai ai trebuie sa suni la relatii clienti si sa le dai datele tale pentru a-ti trimite codul puk!

| bogdan3vl a răspuns:

Asa ca am uitat dupa ce ai bagat nr vine pukul imediat il bagi in tel dupa aia iti cere noul cod pin bagi ce cod vrei tu si dupa aia til mai cere inca o data il bagi tot pe acelasi funda

| HooDCrisTy a răspuns:

Apeleaza *100# de pe orice numar Orange functional si alege optiunea 7- PUK si suspendare, unde ti se va cere numarul de telefon.

Poti afla codul PUK si prin apel la 484 (apel gratuit de pe un numar Orange) sau 0744940484 (apel taxabil, apelabil din orice retea) de luni pana duminica, de la 7 :00 la 22:00. Funda

| oVeveritzaDulcexD explică:

Sorry am uitat sa spun ca NU am cartela aceea de care ziceti voi. ma rog stiti voi la ce ma rafer. Altfel as fi rezolvat deja straight face

| affoh a răspuns:

Codul puk se afla pe o cartela mare cu un slot in care se afla cartela sim. Ati primit asta la realizarea abonamentului sau cumpararii cartelei prepay, dupa caz.
In caz ca nu gasiti cartela aceea(este asemanatoare la dimensiuni cu cele folosite la telefoanele publice) mergeti la un sediu Orange si se rezolva.

| Alynutzza_1477 a răspuns:

Dai dp alt tel la *100# si dai la servicii si apoi la puk.si acolo trebuie sa dai la abonament sau cartela p ce esti u si scrii nr tau d tel

| OrangeJuice a răspuns:

Atunci cand iti iei o cartela sim e prinsa de o chestie ca o cartela mare.Pe aia scrie codul PUK. Daca nu mai aia chestia aia trebuie sa te duci unde ai abonament si il fac ei