| Andrei663 a întrebat:

Am un card sd de 8 Gb si l-am pus in telefon... Astazi cand am deschis telefonul nu imi mai vedea cardul. L-am scos si l-am bagat si tot nu imi citea apoi am mai facut asta o data si acum îl citeste. Oare ce o fi fost? Telefonul este nou de 2 zile. Sper ca nu are el vreo problema.

1 răspuns:
| Legion7X a răspuns:

Încearcă să scoți cardul și bagă-l din nou dar nu complet 3 mm ieșit în afară doar foarte foarte puțin
Acum eu nu știu cum ai poziția unde se bagă cardul dar la mine se desface toată suprafața capacului din spate a telefonului și înăuntru are disketa de card
Nu cum au altele se introduce cardul pe lateral fără a se desface capacul din spatele telefonului
Iar dacă ai cum am eu să-mi spui dacă merge pentru că am și eu această problemă dar am rezolvat-o prin această metodă.