| RoDanny a întrebat:

Sall TPU, am problema cu calculatorul am Windows Xp ( nu imi pasa daca ziceti ca bag alt Windows mie imi place Xp) si am niste virusi ( cred) de exemplu daca schimb imaginea pe desktop dupa 2 min imi baga pc-ul o imagine neagra, daca ma uit pe youtoube dupa 20-30 min imi da crash pc-ul si se restarteaza, daca ma joc un joc si ies sa bag ceva muzica ma reconectez foarte greu. am putine jocuri. Ce pot folosi pentru a-i indeparta, ceva scanari de anti virusi, programe etc? Nu vreau sa schimb windows-ul... ma puteti ajuta? Dau funda big grin

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica intai temperatura procesorului. Daca e Intel, atunci n-are voie sa fie peste 43 grade, daca e AMD, atunci cel mult 55 grade.
Daca temperatura e mai mare, apar asemenea probleme, mai ales in caldura de vara. In acest caz trebuie curatat cooler-ul procesorului si re-siliconat, pana nu se arde.

| RoDanny explică (pentru Bula):

:O am zis in romana frate

| darrio2007 a răspuns:

Xp nu mai primeste actualizari. Daca o tii tot asa iti va trebui si alt pc.

| SallAll112 a răspuns:

Iti poti reinstala windows-ul, dupa poti baga un antivirus. Eu iti recomand Bitdefender