| downer2012 a întrebat:

Sall TPU,am un pc mai vechi de prin 2007, cand am pus mana pe placa video am observat ca ardea foarte tare.
Pc nou e in service deci il folosesc pe asta vechi pana vine cel din service. Vreau sa stiu dc placa video se incalzeste foarte tare, chiar daca nu am programe/jocuri cu cerinte mari pornite.
Uitati tabelul cu temperaturi.
http://img585.imageshack.us/img585/1456/97959446.jpg
Vreau sa aflu un raspuns dc placa se incalzeste asa tare.Am deschis carcasa.Nu e inchisa,o portiune e scoasa din ea, si daca temperaturile sunt bune. Celmai bun funda

Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Sunt bune temperaturile nu are nici o treabawinking este normal sa se incinga. atata timp cat merge nu ai nici o treaba cu astawinking stai calm. daca e mai sterge-o putin de praf ca se o ventileze calumea caci prafu tine si el caldurawinking

| downer2012 explică (pentru tr3ig):

Uitasem sa zic ca sub venilatoru de la placa video aveam un tv tunner la cativa doua degete de ventilator.Am sters-o dar am ajuns la 60grade acum, si am umblat la ventilator si acum face fite cand dau delete sa apara safe mod, adica imaginea e stramba, dar pe dekstop e buna img. oricum mersi

1 răspuns: