| TheRealDenis a întrebat:

Am un subwoofer de masina..si decoamdata l-am legat la statia de casa sony..si la volume mai mari parca imi freaca ceva in el...desii cand misc eu conul cu mana nu imi freaca nimic. Este posibil sa fie stricat? La statie nu e legat ca si subwoofer ci sa si o boxa normala

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Incearca sa-l desfaci si sa impingi inspre exterior de con.
1- verifica suspensia sa nu fie crapata sau dezlipita
2- verifica incinta sa fie perfect etansa. potibil sa scape aer pe undeva si de acolo sa provina acel zgomot.
3- statia este de putere prea mica iar la volum mai mare apar distorsiuni

2 răspunsuri:
| DjZen a răspuns:

Incearca sal duci la un service si sal desfaca sa vezi care este problema. Dar vezi sa nu fie si vezi sa nu fie si de la statie sau curentul care intra in subwoofer sa fie cel corect.

| TheRealDenis explică:

Subwooferul este un blaupunkt gt 1200 sc cu incinta inchisa