| Danysan a întrebat:

-am un televizor - Samsung Le 32 A431T2XXH si nu stiu ce are de nu ai mai merge sunetu. Aseara ma uitam la el si dintr-o data am vazut cum ai scade sonoru pana a ajuns la zero.Imi arata pe ecran Volume 0 si nu disapre nici aia de acolo. Telecomanda nu merge si nu imi dau seama de ce -practic am ramas surprins sa vad cum deoada icepe sa ai scada volumu fara sa umblu la nimic.Astazi am reusit de vreo cateva ori sa ai cresc volumu folosind butoanele laterale -culmea cand apas pe butonu lateral de volum imi schimba canalele :ala de +) iar -nu mai functioneaza -Restu de Channel Up si Down merg perfect ca si butonul de selectare sursa.Tot incercand am reusti sa cresc volumu dar dupa 10 minute -15 iar ajunge la zero-zici ca are cineva o telecomanda undeva si il scade.nu stiu ce are -nu cred ca are ceva panoul lateral pentru ca nu l-am prea folosit, nici butoanele de volum, cat despre telecomanda abia am gasit-o si fara baterii ca nu o folosesc.Eu il tine numai pentru Pc sa ma uit la filme.Asa ceva nu am mai pomenit.-Sfat ceva -dau funda-P.S-M-am uitat sa vad daca nu cumva e vreun buton lateral blocat ala de minus care sa scada volumu la zero dar deloc ba chiar am si tras de el -zic ma o apsa pe clema aia si o scadea Volumu.nu stiu de ce s-a inversat comenzile de butonu de Volum + schimba canalele si ala de Minus nu mai merge?-Nu stiu ce sa ai fac.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Salut. Din ce spui tu acolo, eu cred ca e clar(din punctul meu de vedere) ca butonul lateral - e stricat. Plus ca au avut mai multi problema asta. Daca esti putin indemanatic si tv-ul nu mai are garantie, incearca sa il deschizi si sa deconectezi cablul de la butoanele laterale.

| Danysan explică (pentru sltlp):

E tare naspa si nu am umblat la nimic. Butonul de Volum - nu mai merge deloc iar ala de plus schimba canalele culmea.Dar de ce nu imi da voie sa folosesc telecomanda -practic nu o ia -Ledu pulseaza dar nici un efect?-Garantie nu prea, ca il am de mult.

4 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

S-au stricat butoanele de pe lateral. Daca nu mai este in garantie, scoate toate suruburile din el si incearca sa indepartezi panoul acela cu comenzi, ar trebui sa aiba o chestie ca o clema de unde se desprinde, dar vezi sa nu desprinzi altceva sau sa tai altceva ca nu ai sa mai vezi nimic.Inainte sa faci toate chestiile astea scoate-l din priza mai intai.

| Danysan explică (pentru AlexElektro1987):

Ma gadesc sa bag un cablu in lateral ca are iesire audiu pentru sistem si sa il infig in ceva, ca sa a, sunet -dar ma gandesc ca ar fi in van tinand cont ca ceva il face sa isi tina Volumu la o. Oricum Multumesc!

| AndreiSaigo a răspuns:

Daca televizorul e prea vechi inseamna ca i s-a stricat butoanele.Asa mi s-a intamplat si mie la monitorul de la calculator.Incearca sa scoti cablul de la butoanele laterale.