| cristian041997 a întrebat:

as vrea sa stiu daca este vreo diferenta intre ram de 1333 si 1600 intreb asta deoarece placa mea de baza suporta ram de 1600 doar prin OC.Iar eu cum nu stiu sa-l fac ar mai trebui sa mai cheltuiesc niste bani.Ma intereseaza mai ales in jocuri, o sa urce cadrele? daca da cu cat? Mersi dau FUNDA! (A si am un fx 6300 cu o sursa zalman 500w, momentan am o placa video slaba ddr2, astea daca conteaza!)

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

O sa fie diferenta de 1% si asta in teste. In jocuri, o sa fie fix zero diferenta.
ia-ti o placa video calumea si gata.

2 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Iti recomand pe cele de 1600 (OC), placa de baza merge pe 1333 (nativ). Ca sa fie totul in regula ar trebui sa iti cumperi un ventilator pentru memorii (le face viata mai usoara, la OC se incalzesc mai mult).

| Origamimaster a răspuns:

Frecventa mai mare înseamnă viteza mai buna si zic sa-ti iei de 1600 daca vrei pentru gaming