| flavyusR a întrebat:

Azi mi-am incarcat imprimanta cu tus(cu seringa). Scoate totul este ok dar cand intru in programul ei sa vad cat tus am,nu imi arata ca inainte imi arata un semn de exclamare,si nu imi arata cat tus negru am,doar cel color, are ceva, n-am facut eu ceva bine? Am imprimanta HP 2050 j510.Cum sa fac sa imi arate cat tus negru am? Dau funda pentru primul raspuns.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Oprește printer-ul și repornește-l.E eroare de soft în cazul tău. Dacă nu vrea scoate cartușul și reintrodu-l în lăcaș. Succes

| K0sti a răspuns:

Nu-ti arata decat cand e cartusul nou. Dupa ce incarci cartusul nu-ti mai arata corect nivelul cernelei. Daca o sa schimbi cartus cu altul, o sa vezi ca atunci iti arata. Tine de softul din imprimanta si modul cum citeste seria cartusului.