| adrian_2389 a întrebat:

cine se pricepe in calculatoare ma refer la partea tehnica(fire...etc) nu stiu ce are calc de nu porneste poate ma ajuta cineva

4 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

So fi dus sursa
daca nu se aude nici un bipait asta eee
sau poate a crapat hardu

| Adyspeed a răspuns:

Salut, daca se aude ca se aprinde pc-ul inseamna ca sursa de curent e buna dar poate sa fie si de la monitor problema. daca nu mai transmite din placa video ( de unde e conectat cablul de la monitor ) incearca sa o scoti de tot si pune cablul care vine din monitor direct pe placa de baza ( e pe langa usb din spate ). daca e da-mi un mesaj si zi-mi cum se comporta ca am avut si eu probleme asemanatoare.

| con12ro a răspuns:

Buna adrian am 28 de ani si cred ca stiu care e problema ta:este vorba de :ori de la sursa sau vezi ca in spate la unitate sus sus este un fir mai gros. urmareste-i firul si daca face leg.cu priza s-ar putea sa fie cea de a doua problema.astept sa vad ce ai facut. FUNDA?

| majic a răspuns:

In primul rand e alimentat la curent?
verifica in spatele sursei daca butonul este pozitionat pe I...
www.coolboys.ro