| TeDrq a întrebat:

cum updatez si eu biosul?

Phoenix - Award Bios v6

Si un tutorial pls!

Dau funda!
Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| 4ndr33y a răspuns:

BIOS-ul se updateaza NUMAI daca ai probleme in situatia de fata cauzate de BIOS. Daca computerul functioneaza corect si recunoaste dispozitivele, updateul este fara sens. Poti gasi pe internet programe care iti cauta automat BIOSUL.

Daca o faci manual, asigura-te ca ai BIOSul pentru placa ta de baza, altfel calculatorul poate deveni inutilizabil, updateul de BIOS este numai pentru avansati, daca nu esti sigur si trebuie neaparat update, mai bine chemi pe cineva care a mai facut.

| TeDrq explică (pentru 4ndr33y):

Pai il am de 3 ani si am luat un program (everest home ) si imi zice ca trebuie sa updatez biosul big grin (dar mie imi merge bine )

| 4ndr33y a răspuns (pentru TeDrq):

Nu updata ma nimic, everest zice si daca e vechi de 6 luni, ti-am zis, BIOS se updateaza numai cazurile specificate de mine.