| Adiţu_Adi_1995 a întrebat:

Laptopul meu se opreste cand ajunge la temperatura de 50 Grade Celsius. Si nu stiu cum sa fac sa nu se mai opreasca al temperatura asta. stiu ca era ceva prin control panel dar nu stiu unde. Ma puteti ajuta va rog?. Dau funda + vot!

Răspuns Câştigător
| Mihai1810 a răspuns:

Nu poti face nimic asa e setat procesorul ca la o anumita temperetura sa se opreasca i sa porneasca din nou cand scade temperatura. Asa am si eu la laptop cand ajunge la 72 de grade se inchide si nu se mai porneste decat cand scade temperatura. In plus asta e un lucru foarte bun deoarece evita stricarea prematura a componentelor.

| Adiţu_Adi_1995 explică (pentru Mihai1810):

Se opreste la 39-42 grade. Si se incalzeste in 15 minute de ex daca joc minecraft/metin/robocraft sau alte jocuri mici. Nu cred ca e normal avand in vedere ca e un i3 de 2.53 GHz, 6 gb ram si placa video de 1760 mb Intel(r) hd graphics. Laptopul este Intel aspire 5742.

| Mihai1810 a răspuns (pentru Adiţu_Adi_1995):

Ce model de procesor ai i3 ce generatie de exemplu eu am i3 3110m. tu cat ai?

| Adiţu_Adi_1995 explică (pentru Mihai1810):

Nu e laptopul meu. pai e procesor Intel(r) core(TM) i3 cpu M 380 @2. 53GHz (4CPUs) ~ 2.5 GHz

4 răspunsuri:
| RedDeath a răspuns:

Foloseste Speed Fan, poate cu ala functioneaza sa iti rezolvi problemele, si data viitoare nu posta la dragoste s isex, ca astia numa din astea au in cap, ce stiu eu de calculatoare?