| MooN204 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva repede? Astazi cand am dat drumu la PC (intrebarea este scrisa de pe laptop) Imi da un mesaj

Windows Failed to start. A recent hardware or softwate change might be the cause.

If Windows files have been damaged or configured incorrectly, Startup Repair can help, diagnose and fix the problem. If power was interrupted during startup, choose start windows normally

Cand dau Start Windows Normally, se da restart si imi da din nou eroarea, ma puteti ajuta repede?

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Inseamna ca sistemul de operare are probleme.
Din ce scrii nici nu are cum sa mearga recovery,pentru ca este o eroare destul de grava.
Nu este de la hard,ci din soft.
Reinstaleaza sistemul de operare,probabil ai luat vreun virus, apoi s-a descarcat in fisierele de sistem, iar antivirusul le-a izolat sau sters, si uite asa adio windows.
Singura solutie este reinstalarea, daca nu poti accesa nici system recovery chiar nu ai ce sa ii faci.
Te salut,
Adrian!

| vladionut94 a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Da poate i merge sa faca backup la fisiere si sa il dee inapoi pc cu 1 sau 2

| Doctorfishadi a răspuns (pentru vladionut94):

Daca nu se pricepe bine il face zob de tot happy.

6 răspunsuri:
| vladionut94 a răspuns:

Dai launch start recovery si dai pe repair sau daca nu merge fa backup la o data de restabilire sistem

| MooN204 explică (pentru vladionut94):

Nu merge system recovery

| marian5693 a răspuns:

Instaleaza alt Windows.

| AndreiHadarig1987 a răspuns:

Ai schimbat vreo piesa recent?
Daca nu atunci poate trebuie curatat pc-ul.
Daca nici asta nu merge pune cd-ul de windows si nu apasa pe install now, apasa pe startup repair acolo in dreapta jos, alege limba si da pe primul.De acolo face el singur.