| vreaurasp a întrebat:

Cand deschid pc.ul imi scrie asta. windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. If windows fils have been damaged or configutrd incorrectly. Startup repair can help, diagnose and fix the problem. If power was interrupted during startup, chose start windows normally. Use the arrow keys to highlight your choice. Si am de ales intre start windows normalyy si launch startup repair recommended daca dau start windows normal se blocheaza la steguletul ala e win 7 daca dau launch startup repair se incarca ceva dupa dispare si nu apare nimica ramane pe fond negru ce pot sa fac?

14 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Reinstaleaza sistemu de operare sunt conficle la fisierele Windowsului.

| vreaurasp explică (pentru itsoft):

Numi da voi incepe sa se incarce si se blocheaza cand vreau sa ins win

| itsoft a răspuns:

Cablu de transfer de date nu este ok in hdd. si din cauza aceea face bele nu iti da voie sa instalezi windowsu. Din ce zona este sau oras Bucuresti? Ma okup cu instalari remedieri probleme etc si multe altele. Cautama pe nr asta de telefon si vb 0734492121

| vreaurasp explică (pentru itsoft):

Sunt din botosani

| raMLesS a răspuns:

Aa, aşa imi făcea şi mie, porneam pc, se incărca si se bloca, trebuie schimbat windows-ul.winking Fundiţă?

| vreaurasp explică (pentru raMLesS):

Cand vreau sa ins win incepe sa se incarce si dupa disp si nu mai apare nimica fond negru

| vreaurasp explică (pentru raMLesS):

Numi da voie incepe sa se incarce si dupa disp si ramane pe fond negru, evident ca dau funda care ma scapa de aceasta problema

| raMLesS a răspuns (pentru vreaurasp):

Pai nu prea ştiu, curăţăl, curăţă in special procesorul, pune pasta termoconductoare pe el, bagă-i firul acela cu capetele albastre pe slotul de la placa de bază si instalează windows, dacă nu merge, cheamă pe cineva.

| iamcringe a răspuns:

Formatezi calculatorul.

| vreaurasp explică (pentru iamcringe):

Cum? sunt incepator

| iamcringe a răspuns (pentru vreaurasp):

Instalezi din nou windows-ul. Il duci la un prieten care stie mai bine.

| vreaurasp explică (pentru iamcringe):

Pai nu-mi da voie incepe sa se incarce win si cand sa apara unde pot face partitiile, sa aleg unde sa ins win nu-mi apare nimica doar cursoru la maus si ecranu negru

| itsoft a răspuns (pentru vreaurasp):

Atunci hdd este de vina frate. Cu alte windowsuri ai incercat sa vezi daca face asa?

| vreaurasp explică (pentru itsoft):

Nu stiu nu am incercat, voi incerca si voi reveni cu noi info, sper sa meargawinking