| alexalex0198 a întrebat:

Mi-am luat un laptop Lenovo G500 Intel core i7 2.10Ghz, AMD radeon HD Graphics 2GB, 6GB RAM, 1TB si imi merge cam greu.
La GTA IV nu imi arata strazile si cladirile, NFS world merge fara lag doar la minimum details, NFS Hot Pursuit are unule probleme, spre exemplu imi dispar unele parti din decor, iar NFS Shift nu merge deloc. Cand ies dintr-un program sau aplicatie trebuie sa ii dau cateva refresh-uri pentru a merge bine(ma refer la deschiderea folderelor). Care ar putea fi problema, ca eu cred ca are specificatii destul de bune pentru a rula jocurile de mai sus fara probleme? Imi puteti da o solutie?

7 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Reinstaleaza driverul video daca nu merge schimba windowsul

| Zerathull a răspuns:

Cate nuclee are procesorul?

| SoundTHeWave a răspuns:

Poate are nevoie de un cooler pad, din cate stiu eu laptopurile se incing repede din cauza bateriei si asta le afecteaza foarte mult performanta, cauta ceva cu multe coolere si seteaza coolerul intern pe modul performance.

| alexalex0198 explică (pentru SoundTHeWave):

Pai nu merge jocul imediat ce pornesc laptopul, atunci cand e recesad

| SoundTHeWave a răspuns:

Pai la i-7 probabil quad... nu stiu ce sa zic atunci poate nu ai directx 11 instalat, sau nu il poate rula totusi gta 4 ar trebui sa mearga, jocuri ca Farcry / Bioshoc/Battlefield / Crysis nu cred, cel putin nu la grafica full. Uite req de la gta 4 : http://www.game-debate.com/....../index.php poate te ajuta daca nu cere ajutorul cuiva din domeniu.

| alexalex0198 explică (pentru SoundTHeWave):

Pai la gta 4 la Graphic Settings imi arata ca memoria mea video este de 114 MB si ca jocul foloseste 250 MB. Nu ar trebui ca eu sa am 2GB memorie video?

| Goonies a răspuns:

Incearca o scanare cu Malwarebytes.