| DenimM a întrebat:

Spuneti-mi si mie toti pasii pentru a face partitiile C si D la reinstalarea windows-ului 7 (ultimate 64biti). Am 100GB HDD, 1GB ram, vreau sa o fac jumate cu jumate, cat sa scriu acolo ( spuneti-mi fiecare click laughing Eu nu reusesc sa le fac, mereu fac doar partitia C, si D nu se creaza.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu, numai le formatezi. happy

5 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Salut, poti sa iti redimensionezi marimea hdd fara sa reinstalezi win7
Urmareste video:
https://www.youtube.com/watch?v=PEQuICU4ckI

| horia2012 a răspuns:

Click 1-scrii 50000 - apply
click 2- te duci pe cealalta partitie, driver option-new si nu mai scrii nimic-lasi atat cat iti arat acolo.-apply
click 3-stergi si formatezi fiecare partitie.
click 4-instalezi Windows

| DenimM explică (pentru horia2012):

La click 4, dupa ce fac partitiile le sterg? laughing))

| horia2012 a răspuns (pentru DenimM):

Nu, numai le formatezi. happy

| Radu284 a răspuns:

Daca ai 1GB de ram nu pune Windows 64. O sa-ti manance toata memoria.

| Craig a răspuns:

Aloci pentru partiţia C: 51200 MB şi pentru partiţia D tot 51200 MB.