| Vasy10 a întrebat:

Salll am si eu o problema cu un stick, cand il conectez la pc imi spune ca USB device not recognized, dar cand bag alt stick ala mere spuneti-mi si mie ce sa fac ca sal repar PLZ FUNDA si VOT

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Pai sunt mai multe varinante.
1 - usb-ul de la camera sau dus (incearca totusi in alt calculator)
2- cablul e prost (incearca cu alt cablu)
3- usb-ul/usb-urile de la calculator sunt stricate (incerca in alt calculator)
4 - ai ceva prin windows stricat care ti-a afectat driverele de USB (reinstalare windows)
Prima data totusi incearca la alt calculator si/sau cu alt cablu.
Pentru alte lucruri interesante despre calculatoare poti trage un ochi si aici: http://www.tutorialepc.ro

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ady3835 a răspuns:

Incearca sa il bagi in alt port USB(stikul tau poate are si un led! Incearca sa il bagi astfel incat sa stea bine pe cele 4 lamele ca si eu am stik de 8 si tot asa face daca nu il bag bine. Incearca alte porturi USB